عنـوان تحلیل : بلومبرگ گزارش داد: آیا مرگ صنعت نفت نزدیک است؟

حوزه تحلیل : برسی و تحیل بازارهای جهانی


تاریخ انتشار : 1396/06/21


چیزی که شبیه به پایان کار نفت است..

تولید کنندگان نفت، از کمپانی های بزرگ مانند exxon mobile corp گرفته تا اعضای اوپک مانند عربستان صعودی، همگی بر این باورند که صنعتشان دهه های متوالی رشد رو به همراه خواهد داشت. اما اگر در اشتباه باشند چه خواهد شد؟ در ادامه چند دلیل برای اثبات این فرضیه آورده میشود:

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد که تقاضای نفت تا سال 2040 در حدود 10% افزایش خواهد یافت و به 103/5 میلیون بشکه در روز خواهد رسید، و این در شرایطی بود که دیگر کمپانی ها رشد بیشتری را پیش بینی کرده بودند.در واقع پیش بینی کننده ها، تا حال چیزی جز رشد را، چنانکه در نمودار زیر میبینید پیش بینی نکرده اند.

 

2d94dec12.JPG

اما پیش بینی کننده ها همیشه هم موفق نبوده اند و گاهی از پیش بینی تغییرات لرزه ای در تکنولوژی باز مانده اند. در واقع پیشرفته شدن وسایل نقلیه، افزایش ماشینهای الکتریکی، سخت تر شدن استانداردهای منتشر شده و رفتن به سمت سوختهای دیگر، منجر شده که تقاضای نفت کمتر از حدی باشد که صنعت بتواند به آن تکیه کند.

jules kortenhorst بعنوان مدیر موسسه rocky mountain در یک مصاحبه اعلام کرد: " ما حتی شروع به درک این موضوع که دگرگونی در عرضه حمل و نقل و حرکت به سمت ما می آید نکرده ایم.سوال این نیست که آیا این دگرگونی اتفاق می افتد یا نه، بلکه سوال این است که چه زمانی اتفاق خواهد افتاد".

بریتانیا اعلام کرد که فروش بنزین و ماشینهای دیزلی را تا سال 2040 منع خواهد کرد و دومین گروه از 7 کشوری خواهد شد که فرانسه را دنبال میکند.ولووی سوییس اعلام کرد که تا 2019 تمام ماشینهایش موتور الکتریکی خواهند داشت و این درحالیست که bmw ، ورژن الکتریکی ماشینهای کوچکش را خواهد ساخت.

 

تغییرات تکنولوژیکی

در حدود 60% از نفت، صرف حمل و نقل میشود.جاییکه بزرگترین تغییر تکنولوژی در حال ظهور است. در سراسر دنیا، دولتمردان نگران تغییرات آب و هوایی یا آلودگی هوا که بوسیله انتشار گاز کربن از مصرف سوخت است، هستند و با ساختن مناطق خاص و یا ماشینها و کشتی ها و لحاظ کردن استانداردها برویشان سعی در کنترل کردن این مشکلات دارند. بر اساس گفته های موسسه rocky mountain ، آنالیز اطلاعات در حجم بزرگ (big data) بطور چشمگیری باعث محدود شدن هدر رفتن سوخت شده است.

امروزه هواپیماها توسط کمپانی هایی نظیر general electric co ساخته میشوند و تغییرات کوچک در کارایی موتور آنها قابل تشخیص است.به این معنا که مهندس ها میتوانند در شرایط مهم به هر جایی برای تعمیر و عملیاتی نگه داشتن دستگاهها فرستاده شوند.تکنولوزی برتر ناوبرها به راننده کامیون ها اجازه میدهد که مسیر کوتاهتر را انتخاب کنند و سوخت کمتری مصرف کنند.

اینها و دیگر تکنولوژی ها که مصرف سوخت را کاهش میدهند، هزینه را هم کاهش خواهند داد آنهم در دنیایی که آژانس بین المللی انرژی تغییر قیمت نفت را در انتهای دهه، از 50 دلار به ازای هر بشکه، در حدود 80 دلار پیش بینی کرده است و این در حالیست که این افزایش به 100 دلار به ازای هر بشکه در سال 2030 نیز میرسد. بر اساس گزارشات آژانس بین المللی انرژی، با بهبود بهره وری  نیاز به عرضه 11.6 میلیون بشکه نفت در روز از بین خواهد رفت که این مقدار در حدود 6 نفت کش در روز خواهد بود.

 

1ede90c1235.JPG

احتمالا مهمترین دلیل تحول در حمل و نقل، ماشینهای الکتریکی باشند. آخرین برنامه چین برای صنعت خودرو، تولید وسایل نقلیه الکتریکی میباشد.هند نیز برنامه دارد تا پایان این دهه فقط ماشینهای الکتریکی بفروشد.

3985be1126.JPG

بر اساس گفته های spencer dale،  اگر ماشینهای الکتریکی  مانند آیفون مورد استفاده قرار بگیرد، تعداد آنها از 1.2 میلیون به  450 میلیون دستگاه تا سال 2035 خواهد رسید. بر اساس گفته های آژانس بین المللی انرژی: این میزان از سازگاری با خودروهای الکتریکی میتواند 5.2 میلیون بشکه دیگر از تقاضای نفت را از بین ببرد.

 

4fc0e01127.JPG

با اینکه رییس جمهور ترامپ در تعهداتش نسبت به قرارداد 2015 پاریس روی تغییرات آب و هوا بسیار متزلزل است اما فرستادگان اروپایی به چین و آسیای مرکزی بر این عقیده هستند که حرکت به سمت اقتصاد با کربن کم دیگر متوقف شدنی نیست.

f079380128.JPG

بسیاری از کمپانی های عمده نفت به این حرکت واکنش نشان داده اند.royal dutch shell plc که بعنوان بزرگترین کمپانی انرژی اروپا شناخته شده، ریسک بزرگی کرده و ایستگاههایی از گاز طبیعی مایع، برای کامیون ها در آمریکا و کشتی ها در اروپا ساخته است. سوختهای زیستی نیز سهم خود را در بعضی بازارها بدست آورده اند مانند خطوط پروازهایی که بدنبال کاهش انتشار کربن هستند.

پلاستیکهای زیستی نیز همچنین تقاضای صنعت پتروشیمیایی را کاهش میدهند. سازندگان نوشیدنی ها مانند کوکاکولا نیز حاضر به پرداخت چند سنت بیشتر برای هر بطری شدند تا پلاستیک کمتری تولید شود و آلودگی اقیانوس ها افزایش نیابد. راه یابی گسترده به دیگر گزینه ها مانند گاز طبیعی و سوختهای زیستی در حدود 13.5 میلیون بشکه نفت در روز را تا 2040 جابجا میکند که در حدود دو برابر نتیجه بدست آمده از ماشینهای الکتریکی میباشد.

 

f3d64e01222.JPG

همه این موارد در کنار هم که برای جلوگیری از افزایش گرمایش جهانی ضروریست، تقاضای نفت را تا سال 2040 در حدود 20 میلیون بشکه در روز کاهش میدهد که 36 میلیون بشکه کمتر از متوسط مقداریست که کمپانی پیش بینی کرده تا سال 2040 تقاضا داشته باشد.این گپ حتی از تولیدات درحال حاضر اوپک بیشتر است. این حجم از تغییر تقاضا میتواند نتایج اسفناکی برای تولیدکننده های نفتی داشته باشد که امروزه در جایگاه بزرگترین کمپانی های جهان جای دارند.

 موردی مشابه از بخت بد در صنعت زغال سنگ آمریکا در سالهای اخیر اتفاق افتاد که طی آن ابتدا تقاضا برای سوختهای فسیلی در سال 2007 به اوج خود رسید و سپس بتدریج با جایگزینی گاز طبیعی مصرف آن کاهش یافت.این کاهش باعث سقوط در ارزش بعضی از بزرگترین تولیدکننده های کشور شامل peabody energy corp شد که خود متشکل از 50 کمپانی زغال سنگ بوده و همگی در سالهای اخیر بصورت ورشکسته ثبت شده اند.

9691f3b1233.JPG

ترجمه شده در واحد سرمایه گذاری و آموزش کارگزاری بانک توسعه صادرات