عنـوان تحلیل : تحلیل بنیادی معدني كيمياي زنجان گستران (كيميا) و پیش بینی سود هر سهم سال مالی 29 اسفند 98

حوزه تحلیل : تحلیل های بنیـادی


تاریخ انتشار : 1397/12/08


کلیاتی از کیمیا

شرکت کیمیا سال مالی منتهی به اسفند ماه را دارد. سال تاسیس شرکت ۱۳۸۶ می باشد و در سال ۱۳۹۳ در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده است. سرمایه شرکت در بدو تاسیس ۱۰۰ میلیون ریال بوده است و طی چند مرحله به 23400 میلیون ریال افزایش یافته است. سهامدار عمده شرکت سرمایه گذاری اعتماد ایرانیان با مالکیت ۴۳٫۴۰ درصدی سهام می باشد.

 

فرآیند تولید:

فرآیند تولید در شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران برای کلیه محصولات مراحل خردایش اولیه ، خردایش ثانویه ، فلوتاسیون ، فیلتراسیون و انبار محصول را شامل می گردد. طراحی کلیه دستگاه ها و تجهیزات موجود در قستمهای یاد شده بگونه ای است که برای طیف وسیعی از مواد معدنی از جمله انواع خاکهای اکسیده و سولفوره سرب ، انواع خاکهای اکسیده و سولفوره روی ، مس ، آهن و غیره کاربرد داشته باشند با تغییر اندک در فلوشیت خط تولید و استفاده از مواد شیمیایی مختص کانیهای مختلف می توان کانی های ذکر شده را با راندمان بالایی فرآوری نمود.

فرآیند فلوتاسیون ذکر شده که اصلی ترین پروسه تولید را تشکیل می دهد ، شامل انجام تغییرات فیزیکی شیمیایی بر روی سطح کانی های مورد نظر با استفاده از موادی با خاصیت های مختلف شامل فعال کننده ها ، بازداشت کننده ها ، کلکتورها ، کف سازها و استفاده از رفتارکانیها در محیط های گازی و مایع و اختلاف در خاصیت خیس شوندگی کانیها می باشد. در فرآیند فلوتاسیون برای کانیهای ذکر شده با استفاده از مواد شیمیایی مختص هر کانی می توان به محصولی با کیفیت بالا دست یافت.

قیمت گذاری محصولات تولیدی شرکت بر اساس رقابت در بازارهای جهانی و قیمت فروش محصولات در بوزس فلزات لندن می باشد.

نرخ فلزات اساسی روی و سرب در قیمت مواد اولیه و محصولات موثر است.

 

ظرفیت اسمی شرکت:

بالغ بر 300 هزار تن کنسانتره روی و کنسانتره سرب میباشد.

این شرکت کنسانتره روی مورد نیاز بیش از 40 کارخانه تولید کننده شمش را تولید و تامین می نماید.

سهامداران :

ترکيب سهامداران عمده شرکت در تاریخ 1397.12.8 ، به شرح زیر میباشد:

 

عملکرد 11 ماهه کیمیا

(وضعیت مقداری _ مبلغی - نرخ محصولات)

در بهمن ماه سال جاری شرکت 3319  تن کنسانتره روی اکسیده تولید و بیش از آن 5163 تن را به فروش رسانده است . نرخ فروش  این محصول نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته و ۲۹,۱۱۵,۸۲۴ ریال گزارش شده است.

مقدار تولید و فروش کنسانتره سرب اکسیده به ترتیب 149 تن و صفر بوده است. افزایش ۲۵.۷ درصدی فروش بهمن ۹۷ در مقایسه با ماه گذشته را داشتیم.

کیمیا در بهمن ماه از  دو محصول کنسانتره روی سولفوره و کنسانتره سرب سولفوره مثل ماه گذشته فروشی نداشته است.

از ابتدای سال تا کنون 29593 تن کنسانتره روی اکسیده تولید نموده و 27573 تن را به فروش رسانده است. میانگین نرخ فروش هر تن کنسانتره روی اکسیده 25367 هزار ریال می باشد.  مقدار تولید و فروش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب کاهش 41 و 40 درصدی داشته است.

مبلغ فروش کل بهمن ماه 150 میلیارد ریال می باشد. رشد ۹۱.۷ درصدی درآمد فروش بهمن ۹۷ در مقایسه با  بهمن ۱۳۹۶ را شاهدیم.

مجموع مبلغ فروش از ابتدای سال تا کنون بالغ بر 896 میلیارد ریال می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد حدود 8 درصد بوده است.

 

 

مقدار فروش شرکت:

کل مقدار تولید شرکت در  سال 95  معادل 54708  تن بوده است این در حالی است که فروش شرکت بیشتر و معادل 58325 تن بوده است.

در سال 96 با رشد 54 درصدی نسبت به سال گذشته شاهد تولید 84361 تن محصول بوده ایم که 83047 تن از آن فروش رفت.

در نه ماهه 97 ، کل تولید شرکت 35408 تن بوده و مقدار فروش شرکت 31906 تن بوده است که 20512 تن از آن فروش داخلی بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 44 درصدی داشته است. شرکت امید دارد که در 3 ماهه باقی مانده این کسری جبران شود.

با بررسی گزارش عملکرد 11 ماهه شرکت و مقدارهای فروش سال های گذشته متوجه کاهش مقداری فروش محصولات به خصوص در بخش صادراتی میشویم که عمده دلیل کاهش، مشکلات عدم توانایی شرکت در صادرات و اشباع بازارهای موجوداست.

 

مبلغ فروش شرکت:

در سال 95 مبلغ فروش عملیاتی شرکت 605357  میلیون ریال بوده است که حدود 68 درصد در آمد عملیاتی از محل فروش داخلی است.

در سال 96 مبلغ فروش عملیاتی شرکت 1172045  میلیون ریال بوده که 86 درصد از فروش داخلی بوده است و رشد 93 درصدی درآمد فروش و ارائه خدمات نسبت به سال گذشته را نشان میدهد.

 و نهایتا ارزش فروش داخلی شرکت در 9 ماه سال 97  نیز مثل سال گذشته 86 درصد است که کنسانتره روی محصول اصلی شرکت است. این مبلغ نسبت به دوره مشابه کاهش 6 درصدی را نشان می دهد که علت آن کاهش نرخ LME و عیار محصولات فروش رفته است.

 

مواد اولیه و بهای تمام شده:

عمده مواد اولیه مصرفی تولید ، خاک معدنی اکسیده و سولفوره انگوران است که بطور سهمیه ای توسط

شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تامین میگردد.  این مواد مورد نیاز بر اساس سهمیه بندی تهیه میگردد لذا با توجه به عیار سرب و روی موجود در آن و قیمت شمش سرب و روی در بازار لندن و نرخ دلار تعیین نرخ مواد اولیه صورت میگیرد.

سال 95 مواد مستقیم مصرفی 67 درصد بهای تمام شده کل را شامل میشد. سال 96 این رقم با افزایش نسبی به 90 درصد رسیده است  و مبلغ بهای تمام شده نیز نسبت به سال 95 دو برابر شده است.  در 9 ماهه 97 نسبت مواد مصرفی مستقیم به بهای تمام شده کل به 82 درصد رسیده است.

 

 

صورت سود و زیان :

شرکت در 9 ماهه سال جاری 211690 میلیون ریال سود آوری داشته است که نسبت به دوره مشابه که 195900  میلیون ریال بوده است 8 درصد افزایش برخودار شده است که افزایش نرخ فروش محصولات متاثر از افزایش نرخ ارز نیز بی تاثیر نبوده است. 

حاشیه سود ناخالص شرکت در سال 95  معادل 30درصد   و سال 96  معادل 28 درصد بوده است ولی در سه ماهه ، شش ماهه و نه ماهه سال جاری با افزایش نسبی به ترتیب 35، 43، 34 درصد شده است.

حاشیه سود عملیاتی شرکت در دو سال گذشته ثابت و معادل 26 درصد بوده ولی امسال در سه ماهه 31 درصد و 6 ماهه 38  درصد و 9 ماهه 30 درصد رسیده است که افزایش نسبی را نشان میدهد.

شرکت معاف از مالیات بوده و شرکت در توضیحات اخرین گزارش ترازنامه اشاره کرده است که فاقد تعهدات سرمایه ای و بدهی احتمالی است.

 

نسبت قیمت به درآمد شرکت (P/S)

نسبت قیمت به فروش یا درآمد عملیاتی شرکت در زیر نشان داده شده است که نشان میدهد هر چه این شاخص کمتر شود نشان میدهد قیمت بازار سهم نسبت به فروش شرکت جذاب تر است.

میانگین P/S محدوده ۲.۳ می باشد که کمتر از سطح میانگین هست و ماکزیمم تاریخی این ضریب برای این سهم 3.86 و مینیمم 1.2. بوده است.

 

مفروضات پیش بینی سود هر سهم سال مالی 97

تغییرات نرخ ارز و LME، نوع ماده معدنی اولیه و هزینه های حمل و نقل و نرخ بهره تسهیلات از جمله عوامل تاثیر گذار بر صنعت و سود شرکت است.

مقدار فروش سال97  با توجه به عملکرد 11 ماهه شرکت و  پیش بینی 1 ماهه شرکت از فروش در نظر گرفته شده است.

بهای تمام شده سال97  معادل بهای تمام شده 9 ماه گذشته و برآرود حقوق و دستمزد و مواد مستقیم در سه ماه چهارم سال فرض گردیده است.  لذا رشد دستمزد 60 درصد و رشد سربار تولید را 35 درصد سال گذشته در نظر گرفته ایم.

ضریب مقدار خاک معدنی به فروش بر حسب تن  با توجه به ضریب 9 ماهه سال جاری 0.9 در نظر گرفته شده است.

ضریب نرخ خاک معدنی به نرخ کنسانتره روی با توجه به نرخ خاک در سه ماهه سوم برآورد شده است.

مقدار خاک مصرفی با توجه به پیش بینی سه ماهه آخر شرکت از فروش و ضریب مقدار خاک معدنی به فروش شرکت در نظر گرفته شده است.

 نرخ فروش خاک مصرفی با استفاده از ضریب نرخ خاک معدنی به نرخ کنسانتره روی و نرخ فروش کنسانتره روی با دلار 8500 تومان و شمش روی جهانی 2600 دلار محاسبه شده است

مفروضات پیش بینی سود هر سهم سال مالی 98:

 فروش دو محصول کنسانتره روی و سرب اکسیده شرکت متناسب  با پیش بینی فروش 97 بدون در نظر گرفتن فروش دو محصول کنسانتره روی و سرب سولفوره است.

متوسط نرخ دلار در سال آتی 10000 تومان در نظر گرفته شده است.

متوسط نرخ شمش روی در سال آتی در بازارهای جهانی 2800 دلار برآورد شده است.

متوسط سربار دستمزد با توجه به تورم سال آتی 60 درصد و سربار تولید حدود 40 درصد افزایش نسبت به سال گذشته  داده شده است.

ضریب مقدار خاک معدنی مصرفی با توجه به مقدار تولید شرکت در سال 98 برآورد شده است.

پیش بینی سود هر سهم سال مالی 97 و سال مالی 98:

سود هر سهم پس از کسر مالیات در سال 95 با سرمایه جدید 757 ریال و در سال 96 معادل 1428 ریال و نهایتا 9 ماهه در سال جاری به 918 ریال رسیده است.

با فرض روی 2600 دلاری و دلار 8500 تومان و مفروضات ذکر شده برای سال 97 میتوان به ازای هر سهم 1413 ریال سود شناسایی نمود.

در سال مالی 98 نیز با فرض روی 2800 دلار و نرخ ارز 10000 تومانی به سود هر سهم معادل 1555 ریال میرسیم.

 

مینا یوسفی / واحد سرمایه گذاری و آموزش