عنـوان تحلیل : مروری بر رویداد های مهم در بازار های جهانی

حوزه تحلیل : برسی و تحیل بازارهای جهانی


تاریخ انتشار : 1398/02/28


   کاهش قیمت طلا در آخرین روز معاملاتی

قیمت طلا پس از انتشار گزارش شاخص تمایل مصرف کنندگان آمریکا ، کاهش یافت.

روز گذشته شاخص تمایل مصرف کنندگان آمریکا منتشرشد آمار کاملا با پیش بینی ها درتضاد بود ، تحلیل گران انتظار داشتند که این شاخص با تأثیر متوسط بتواند  97.8 باشد ونسبت به عدد اعلام شده قبلی رشد نسبتا چندانی نداشته باشد اما پس از انتشار عدد واقعی تأثیر فوق العاده ای روی شاخص دلار گذاشت وعدد واقعی 102.4 برآورد شد درصورتی که عدد قبلی آن 97.2 بود.

کاهش قیمت طلا نسبت به دوهفته اخیر بیشترین کاهش قیمت بود و این کاهش قیمت تحت تأثیر تنش ها در خاورمیانه و جنگ تجاری آمریکا وچین هم قرارداشت.

 

                           

 

 

 

سنگ آهن با وجود بحران عرضه در بازارجهانی از 100 دلار گذشت ...

 

به نقل از بلومبرگ ، سنگ آهن بیش از 100 دلار به ازای هر تن رسید و به بالاترین میزان از سال 2014 رسیده است، زیرا سرمایه گذاران بر این باورند که یک بحران عرضه جهانی موجب تقلا برای حمل و نقل خواهد شد.

به نقل از فولاد ایران شرکت معدنی واله کمبود تولید ناشی از شکست سد ماه ژانویه را طی ۲ تا ۳ سال جبران خواهد کرد و از طرفی استرالیایی ها نمی توانند امسال کاهش تولید را جبران کنند چون مجبور شدند به دلیل سیل و اختلالات ناشی از آن فروش را کاهش دهند. به نظر می رسد کمبود عرضه سنگ آهن امسال غیر قابل اجتناب باشد.

آخرین موجودی سنگ آهن بنادر چین نیز برای ششمین هفته متوالی نزولی بوده ۱.۶۵ میلیون تن کاهش داشته ۱۳۱.۷ میلیون تن ثبت شده است.

تحلیلگران Liberum Capital از جمله ریچارد نایتز در گزارش خود گفتند که بازار سنگ آهن جهانی "به شدت در حال افزایش است و پیش بینی می شود که قیمت ها در نیمه دوم به طورمیانگین به 110 دلار در تقاضای چین نگه داشته شود. 

  

                              

 

 

نفت

 

بر اساس Baker Hughes، تعداددکل های فعال نفت وگاز آمریکا مجدد درهفته گذشته کاهش یافت و تأثیرتنش های ایران وآمریکا هم بر کاهش این طلای سیاه افزود.

به گزارش رویترز تحریم ها علیه جمهوری اسلامی موجب شده که صادرات نفت در ماه می کاهش یابد .

                     

 

واینک تحلیل تکنیکال نفت برنت...

پیش بینی روند صعودی نفت

همانطور که درنمودار روزانه مشاهده می کنید ، نفت برنت در یک مثلت صعودی قرار دارد وباخطوط ترسیم شده حمایت ومقاومت مشخص شده است.

حمایت معتبر در نقطه 70.89 قرار دارد ودرصورت ریزش ، این نقطه قیمتی حمایت معتبر ومهمی می باشد و باتوجه به صعود نفت درهفته گذشته به بالای 72 دلار ، پیش بینی می شود بتواند دراین هفته و باشروع بازار جهانی به بالای 73 دلار صعود نماید امادرصورت رسیدن به این نقطه حمایتی (70.89) وبه مقاومت بعدی 74 دلار خود برسد .

 


فائزه شاهوردی / واحد سرمایه گذاری و آموزش