تیتر خبـر : جهش سه پله‌ای « فارس »

خلاصه خبـر :


تاریخ انتشار : 1398/06/23


شرکت تحریم شده صنایع پتروشیمی خلیج فارس، به دلیل عملکرد مثبت مالی و فروش، به رتبه ۳۵ جهان صعود کرد.

دنیای بورس: براساس تازه‌ترین رتبه بندی موسسه مطالعات شیمیایی ICIS، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس که در فهرست تحریم‌های دولت آمریکا قرار دارد، به دلیل عملکرد مثبت مالی و فروش، به رتبه سی و پنجم جهان صعود کرد.

تازه‌ترین گزارش موسسه مستقل مطالعات شیمیایی (ICIS) که سالانه رتبه‌بندی شرکت‌های شیمیایی و پتروشیمیایی جهان را بر اساس شاخص‌های هفت گانه شامل فروش، سود عملیاتی، سود خالص، دارایی‌ها، هزینه‌های تحقیق و توسعه، سرمایه‌گذاری‌ها و نیروی انسانی، عملکرد شرکت‌های شیمیایی و پتروشیمیایی بررسی و رتبه‌بندی می‌کند، منتشر شده است که براساس آن هلدینگ خلیج فارس با سه پله صعود نسبت به پارسال به رتبه سی و پنجم جهان رسید.

جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در پیامی صعود سه رتبه‌ای این شرکت در میان شرکت‌های شیمیایی و پتروشیمیایی جهان در شرایطی که همه شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس با مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه دشمنان این مرز و بوم دست و پنجه نرم می‌کنند، نشان دهنده بی اثر بودن این تحریم‌ها دانست.

در سه سال گذشته شرکت آلمانی BASF رتبه نخست این رده‌بندی را در اختیار داشت که بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی منتشر شده این شرکت جای خود را به ساینوپک چین واگذار کرده است، همچنین پس از BASF که در رتبه دوم قرار دارد، شرکت‌ های داوکمیکال و سابیک قرار گرفتند.