تیتر خبـر : جزییات افزایش سرمایه 4 بورسی

خلاصه خبـر :


تاریخ انتشار : 1398/07/09


بانک ملت به همراه 3 شرکت بورسی پشمبافی توس، پمپ‌سازی ایران و فولاد آلیاژی ایران جزییات افزایش سرمایه خود را اعلام کردند.

 

دنیای بورس: بانک ملت که از 27 خرداد ماه با توقف و تعلیق نماد روبرو است، پیرو اخبار منتشر شده در فضای مجازی اعلام کرد: افزایش سرمایه بانک از 5 به 13 هزار میلیارد تومان از محل سایر اندوخته‌ها/تفاوت ناشی از تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی مورد تصویب هیات مدیره قرار گرفته و مراحل اجرایی آن در دستور کار قرار دارد. در صورت موافقت سازمان بورس با اعمال این افزایش سرمایه، بانک ملت پس از بانک تجارت و صادرات با سرمایه 22.3 و 17.5 هزار میلیارد تومانی، سومین بانک بزرگ بورسی به حساب می‌آید.

در همین حال شرکت پشمبافی توس از برنامه افزایش سرمایه 842 خبر داد. این مجموعه در نظر دارد سرمایه فعلی را از 2.94 به 27.6 میلیارد تومان برساند. تامین مالی «نتوس» از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها اعمال خواه شد تا این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس،قادر به اصلاح ساختار مالی و خروج از شمول مفاد ماده 141 لایحه قانون تجارت شود.

همچنین پمپ سازی ایران درصدد است با افزایش 34 درصدی، سرمایه را از 47 به 63 میلیارد تومان برساند. تامین مالی «تپمپی» در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و به منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر صورت می‌پذیرد.‍

شرکت فولاد آلیاژی ایران نیز با هدف اصلاح ساختار مالی پیرو تصمیمات مجمع فوق العاده 28 فروردین ماه مبنی بر تصویب افزایش سرمایه از 499 به 600 میلیارد تومان از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته از برنامه مرحله دوم افزایش سرمایه به میزان 9 درصد خبر داد. تامین مالی این شرکت در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال می‌شود.