تیتر خبـر : ویژه: آخرین خبر از برگزاری مجمع و افزایش سرمایه یک بانک بورسی

خلاصه خبـر : یش بینی می شود ظرف هفته جاری یا هفته آینده بررسی صورت های مالی بانک ها به پایان می رسد.


تاریخ انتشار : 1396/08/14


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، خسرو فرحی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات در خصوص آخرین وضعیت نمادهای بانکی و همچنین نماد پست بانک به سنا گفت: با توجه به توافق های بانک مرکزی و سازمان حسابرسی و توافق نامه ای که وزیر اقتصاد و دارایی امضا کرده اند، در حال حاضر صورت های مالی مجموعه بانک ها بر اساس استاندارد و مبنای مورد نظر بانک مرکزی و سازمان حسابرسی تهیه شده و به سازمان حسابرسی و بانک مرکزی ارسال شده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود ظرف هفته جاری یا هفته آینده بررسی صورت های مالی بانک ها توسط دو نهاد مذکور به پایان برسد و بانک مرکزی و سازمان حسابرسی نظرشان را اعلام کنند و با اعلام نظر بانک مرکزی و سازمان حسابرسی در یک فاصله کوتاه برای درج آگهی ، مجامع بانک ها در ماه جاری برگزار می شود.

این مقام مسئول در خصوص آخرین وضعیت پست بانک نیز گفت: پست بانک، عامل صندوق توسعه ملی در قانون اشتغال و توسعه روستایی و همچنین فعالیت های آی تی و ای سی تی است و به طور کلی با توجه به بسترسازی ها فعالیت پست بانک در حال توسعه است.

فرحی مهمترین دغدغه پست بانک را سرمایه آن دانست و افزود: تنها دغدغه پست بانک افزایش سرمایه بانک است چراکه سرمایه بانک از استاندارد بانکی پایین تر است و این افزایش سرمایه باید اتفاق بیفتد. افزایش سرمایه پست بانک در بودجه امسال دیده شده و امید است دولت آن را اجرایی کند تا سرمایه بانک به یک مبلغ منطقی با توجه به رسالت و نقش پست بانک در حوزه های محتلف افزایش یابد.

براساس این گزارش، طبق مصوبه تصویب اوایل اسفند سال گذشته مجلس ، مقرر شده این بانک بورسی به همراه بانک‌های توسعه تعاون، از محل فروش اموال غیر منقول وزارت ارتباطات تا سقف ٥٠٠ میلیارد تومان افزایش سرمایه دهد.

نماد پست بانک از 28 تیر سال جاری تاکنون در بورس بسته است.