تیتر خبـر : خبر فوری: عرضه اولیه یک شرکت در گروه زراعت و خدمات وابسته

خلاصه خبـر : مشخصات شرکت + سود ۳ ساله


تاریخ انتشار : 1396/08/23


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور با نماد "زبینا" به عنوان نود و یکمین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس در گروه زراعت و خدمات وابسته درج شد تا پس از معرفی توسط مدیران ،آماده عرضه اولیه 10 درصدی سهام باشد.

بر اساس بررسی های بورس پرس،این شرکت با سرمایه اولیه 4 میلیون تومانی در سال 73 به ثبت رسیده و طی 8 مرحله افزایش سرمایه درحال حاضر دارای 40 میلیارد تومان سرمایه است.شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس با 51 درصد و بنیاد مستضعفان با 49 درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند که شرکت گسترش کشاورزی نیز تابعه 100 درصدی بنیاد محسوب می شود.

شرکت مذکور با 185 نیروی انسانی و وسعتی معادل 2185 هکتار در شهرستان های نیشابور و تربت حیدریه واقع شده که با 2581 راس دام مولد و 2279 راس دام دوشا تولیدکننده انواع محصولات کشاورزی و دامپروری است.

موضوع فعالیت "زبینا"، انجام کلیه امور مرتبط با فعالیت های کشاورزی و زراعت،باغبانی،دامپروری،پرورش و نگهداری طیور،زنبور عسل و آبزیان حلال گوشت،بهره برداری از محصولات کشاورزی و باغبانی و سایر فراورده ها،تهیه ،نگهداری،بسته بندی،فروش، صادرات و ... است که البته 77 درصد فعالیت به تولید شیر برمی گردد.

اهداف اصلی این شرکت دامپروری و کشاورزی، افزایش تولید شیر با کیفیت، تولید تلیسه با ظرفیت ژنتیکی بالا، افزایش سطح زیر کشت باغات (بخصوص باغات پسته)، ارتقای ضریب مکانیزاسیون و سطح فن آوری تولیدات دامی، برونسپاری خدمات تولید، عرضه محصولات باغی و زراعی ارگانیک و صادرات میوه است.

"زبینا" توسعه باغات پسته تا 300 هکتار را در برنامه دارد و از اهداف اتی آن می توان به رسیدن به تولید 110 تن شیر روزانه،تولید سالانه 2 هزار راس تلیسه،تولید سالانه 700 تن پسته خشک و تولید سالانه 18 هزار تن علوفه که بر افزایش درامد و سودآوری شرکت تاثیر گذار است،اشاره کرد.

پیش بینی سود و زیان 3 ساله