تیتر خبـر : مجمع عمومی عادی سال1395 پست‌بانک‌ایران برگزار و صورت‌های مالی آن تصویب گردید.

خلاصه خبـر : معرفی پست بانک بعنوان بانک توسعه ای و تخصصی حوزه ICT / مدیرعامل تقویت و توسعه خدمات الکترونیک را از برنامه های اولویت دار بانک اعلام کرد.


تاریخ انتشار : 1396/10/03


مجمع عمومی عادی سال1395پست‌بانک‌ایران برگزار و صورت‌های مالی تصویب شد

 
مجمع عمومی عادی سالیانه پست‌بانک‌ایران یکشنبه سوم دی ماه سال جاری با حضور بهمن طهماسبی مدیرکل نظارت، ارزیابی عملکرد و امورمجامع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان نماینده سهام عدالت و عباس مرادپور مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارائی بعنوان نماینده دولت، اعضای هیات‌مدیره این بانک، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، بیش از 87/67 درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی و نمایندگان و وکلای آنان و نمایندگان سازمان‌های مرتبط و ناظران در موزه ارتباطات در تهران برگزار و صورت‌های مالی سال 1395به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی پست‌بانک‌ایران: دکتر فرحی مدیرعامل بانک در مجمع مذکور گفت : ۵۱ درصد سهام بانک متعلق به دولت است و ۲۵ درصد به سهام عدالت، ۵ درصد به سهام ترجیحی کارکنان و ۱۹ درصد نیز به سایر اشخاص حقیقی و حقوفی تعلق دارد.

وی پست بانک بعنوان بانک توسعه ای و تخصصی حوزه ICT  معرفی نمود و اخذ مجوز باجه های بانکی از بانک مرکزی را زمینه رونق و چشم انداز مثبت بانک دانست و گفت: افزایش سرمایه بانک با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال پیگیری و انجام است.
مدیرعامل پست بانک ، تقویت و توسعه خدمات الکترونیک را از برنامه های اولویت دار بانک اعلام نموده و گفت: تعداد کاربران تلفن بانک و اینترنت بانک به سرعت در حال رشد بوده و تعداد کاربران موبایل بانک در سال ۹۵ نسبت به سال قبل ۱۲۳ درصد افزایش داشته است.
فرحی در ادامه ضمن تاکید بر آموزش مستمر کارکنان متناسب با نرم افزارها و نیازهای روز عنوان کرد: تعداد دوره های آموزشی در سال ۹۵ نسبت به سال قبل ۱۱۹ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: پست بانک در سال گذشته هیچگونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته و بعنوان یک بانک مورد اعتماد در بازار بین بانکی عمل نموده است.
فرحی مطرح کرد: عقد قرارداد پست بانک با کشورهای خارجی برای تبادل حوالجات پولی فرصت ویژه ای برای ایجاد درآمد و حضور موفق در تبادلات مالی بین المللی است.
مدیرعامل بانک در ادامه به تشریح وضعیت سود و زیان پست بانک در سال ۹۵ پرداخت و گفت: سود خالص این بانک در سال گذشته ۵۹ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۹۴ افزایش ۴۳۶ درصدی داشته است.

 همچنین طهماسبی در این مجمع ضمن بیان توضیحاتی در خصوص افزایش سرمایه بانک قول مساعدت داد.

بنابراین گزارش در ادامه کلیپ کاملی از فعالیت‌ها، اقدامات و برنامه‌های پست بانک ایران در این مجمع پخش گردید و بازرس قانونی بانک گزارش عملکرد مالی سال 95 را ارائه و سهامداران به بررسی آن پرداخته و تصویب کردند. سپس اعضای مجمع، سازمان حسابرسی را بعنوان بازرس و حسابرس قانونی و روزنامه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات را نیز بعنوان روزنامه‌های رسمی این بانک جهت درج آگهی ها تعیین نمودند.
گفتنی است: مسئولان مالی پست‌بانک‌ایران به همراه نمایندگان بورس و اوراق بهادار و وزارت امور اقتصادی و دارایی در حین قرائت صورت‌های مالی توسط بازرس و حسابرس قانونی ضمن تشریح موارد مرتبط، به سئوالات و ابهامات مطرح شده نیز پاسخ‌ دادند.
شایان ذکر است: پس از پایان رسمی مجمع، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره و برخی از مدیران این بانک درجمع خبرنگاران و سهامداران حاضر و پاسخگوی سئوالات آنان بودند.