تیتر خبـر : سود سرمایه گذاری های پست بانک ۸۰ درصد رشد کرد

خلاصه خبـر : سود حاصل از سرمایه گذاری های این بانک در دوره 6 ماهه منتهی به شهریور96 نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته است.


تاریخ انتشار : 1396/10/15


اخبار مالی- پست بانک صورت های مالی دوره ۶ ماهه منتهی به شهریور ۹۶ را منشتر کرد و طبق آمار ارائه شده سود حاصل از سرمایه گذاری های این بانک در دوره یاد شده نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته است.

این بانک در عملکرد نیمه اول سال جاری برای هر سهم ۲ ریال سود اندوخت که این مبلغ در مقایسه با سود ۱ ریالی در نیمه اول سال گذشته با رشد ۱۰۰ درصدی همراه شده است.

گفتنی است بررسی های اخبار مالی از صورت های مالی این بانک نشان می دهد که سود و وجه التزام تسهیلات اعطایی تا پایان شهریور ۹۶ مبلغ ۳۴۳۵ میلیارد ریال به ثبت رسیده که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال مالی قبل رشد ۲۶ درصدی داشته است.

سود خالص بانک در نیمه اول سال جاری ۶۳۶۵ میلیارد ریال اعلام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال مالی گذشته رشد ۱۵۶ درصدی را نشان می دهد. همچنین سود حاصل از سرمایه گذاری های این بانک با رشد ۸۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته به مبلغ ۱۰۰۳ میلیارد ریال رسید.

بنابراین گزارش این بانک که ۳ هزار و ۲۳۳ میلیارد و ۴۵۱ میلیون ریال سرمایه دارد، متعلق به وزارت اقتصاد و امور دارایی است و ۵۱ درصد سهام بانک در اختیار این وزارتخانه قرار دارد. همچنین کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت هم مالکیت ۲۵ درصد سهام این شرکت را دارا بوده و ۵ درصد سهام در اختیار سازمان خصوصی سازی و ۱٫۵ درصد هم متعلق به بیمه ایران است.

گفتنی است این بانک در سال مالی ۹۵ برای هر سهم سود ۱۸ ریالی اندوخت و طبق این گزارش آخرین قیمت هر سهم بانک ۱۸۰۳ ریال بوده و ۷٫۷۱ درصد سهام بانک شناور است.